Дата останньої зміни: 12.11.2020

V Міжнародна науково-практична конференція “ІНСТРУМЕНТИ РЕГУЛЮВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ”

V Міжнародна науково-практична конференція

“ІНСТРУМЕНТИ РЕГУЛЮВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ”

 

6 листопада 2020 року на факультеті економіки та управління Хмельницького національного університету розпочала роботу V Міжнародна науково-практична конференція «Інструменти регулювання національної економіки та національної безпеки в умовах сучасних глобальних викликів». Організаторами заходу вже традиційно є кафедра економічної теорії.

У зв’язку з карантинними заходами проведення конференції відбулося у дистанційному форматі на платформі Zoom.

Мета конференції – розглянути аспекти розвитку національної економіки та засади забезпечення національної безпеки; аспекти інноваційного розвитку та конкурентоспроможності економічних суб’єктів; виклики і загрози у сфері національної безпеки; євроінтеграційний напрям розвитку економічних систем, особливості інформаційної безпеки та цифрової економіки.

У рамках конференції була організована робота 6 секцій за наступними напрямками:

  1. Теоретичні аспекти розвитку національної економіки та концептуальні засади забезпечення національної безпеки.
  2. Макроекономічне моделювання та роль фінансових інститутів в стабілізації кризових явищ в національній економіці.
  3. Інтелектуальний капітал економіки України та його значення в становленні інноваційно-інвестиційних систем.
  4. Сучасні виклики і загрози у сфері національної безпеки.
  5. Європейський вектор – пріоритетний напрям розвитку економічних систем.
  6. Інформаційна безпека та цифрова економіка

У роботі конференції прийняли участь понад 200 науковців, освітян провідних ЗВО України, представників реального вітчизняного та зарубіжного бізнесу, представників ЗВО зарубіжних країн Грузії, Єгипту, Індії, Польщі, Білорусі та Російської Федерації.

Конференцію розпочали та побажали плідної роботи учасникам Синюк О.М. – проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету,  д.т.н., доцент, Матюх С.А. – проректор з навчально-педагогічної роботи Хмельницького національного університету,  д.т.н., доцент, Бондаренко М.І. – декан факультету економіки і управління Хмельницького національного університету, к.е.н., доцент.

До вітальних слів також долучилася модераторка заходу, завідувачка кафедри економічної теорії Хмельницького національного університету, к.е.н., професор Любохинець Л.С. та розповіла про історію розвитку та добру традицію проведення конференцій такого формату.

Особливе зацікавлення та бурхливе обговорення викликала доповідь д.е.н., професора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Грішнової О.А.: «Зміни у світі праці під впливом сучасних потрясінь».

Досить цікавими та змістовними були доповіді д.е.н., професорів українського державного університету залізничного транспорту, м. Харків Позднякової Л.О. та Дейнеки О.Г.

До участі у конференції долучилось багато колег з інших кафедр факультету економіки та управління Хмельницького національного університету, а також студенти старших курсів.

Цікавими та актуальними були доповіді науковців з Індії, Єгипту, Польщі.

За результатами роботи конференції видано збірник тез доповідей, статті учасників будуть опубліковані в фаховому журналі категорії «Б»  «Вісник ХНУ. Економічні науки». Усі учасники отримали сертифікати.

Конференція була проведена на високому науковому рівні.

Колектив кафедри економічної теорії висловлює подяку усім учасникам конференції за представлені цікаві доповіді та співпрацю.

Наталія Танасієнко к.е.н., доцент, відповідальна за наукову роботу кафедри економічної теорії Хмельницького національного університету