Дата останньої зміни: 03.02.2021

Участь в пілотному інтерактивному курсі з громадянської освіти

Співпраця Хмельницького національного університету з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) Україна

 

 

 

1 лютого 2021 року відбулася онлайн-зустріч керівництва Хмельницького національного університету з представниками Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Україна.

 

 

В рамках зустрічі досягнуто домовленостей щодо підписання Протоколу про співпрацю та запуск пілотного інтерактивного курсу з громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики», як вибіркової навчальної дисципліни.

 

 

Фундаментальними цінностями сучасного світу є демократія, свобода, повага до прав людини, солідарність та участь у суспільно-політичному житті країни. Базова умова демократичного розвитку суспільства – це громадяни, котрі володіють уміннями здійснювати зважений і раціональний вибір, критично мислити та аналізувати інформацію, розуміють значення права і свобод, толерантно ставляться до думок інших, активно цікавляться суспільним, політичним та економічним життям.

Сучасні реалії визначають розвиток демократичних цінностей, поведінкових настанов, практичних навичок, знань, оволодіння якими дає змогу кожній особистості дієво долучатися до демократії.

 

 

Даний курс передбачає розробку навчальних матеріалів та програми курсу, використання інтерактивних методик викладання та залучення студентів до реалізації проєктів.

Юлія Пачос продемонструвала тристоронній підхід до курсу, виділила переваги для закладів вищої освіти і визначила роль та дії ЗВО у процесі впровадження курсу громадянської освіти «Демократія: від теорії до практики».

 

 

Йохна М.А. та Любохинець Л.С. відмітили актуальність концепції розвитку громадянської освіти та необхідність впровадження даного курсу у навчальний процес Хмельницького національного університету.

 

 

До участі в проекті долучилися викладачі кафедри економічної теорії та економічної безпеки: завідувачка кафедри, доцент Любохинець Л.С. та доцент Танасієнко Н.П.