Дата останньої зміни: 25.10.2021

Літня серія тренінгів з методології викладання курсу «Демократія: від теорії до практики»

В рамках співпраці з Міжнародною фундацією виборчих систем IFES Україна та з метою реалізації курсу «Демократія: від теорії до практики» доценти кафедри економічної теорії та економічної безпеки Любохинець Л.С. та Танасієнко Н.П. прийняли участь у серії літніх тренінгів з інтерактивної методології викладання, особливістю яких було поєднання як  онлайн, так і  офлайн форматів.

5-16 серпня 2021 року тренінги відбулися в онлайн форматі за допомогою платформи zoom. Учасники мали змогу попрактикуватися у виконанні наступних вправ: «Мозаїка», «Людський барометр», «Медіація», «Дебати», «4 кутки», «Семінар Сократа».

Були запропоновані критерії оцінювання та самооцінювання інтерактивних вправ, розглянуті додаткові методи оцінювання.

Викладачі активно долучилися до обговорення етапів підготовки студентських проєктів: обрання теми проєкту, попереднє дослідження проблеми, підготовка до дослідження, створення плану дій та проведення дослідження.

На одному з тренінгів випускники курсу «Демократія: від теорії до практики» презентували проєкти та ділилися своїм досвідом їх створення.

20-21 серпня 2021 року викладачі, тренери та команда IFES вперше зустрілися на довгоочікуваному літньому тренінгу в офлайн форматі в м.Івано-Франківськ. Учасники відпрацьовували інтерактивні вправи, працювали з онлайн-платформою курсу, дізнавалися як проводити наставництво для ефективної реалізації студентських проєктів громадянської дії у 2021-2022 навчальному році.

Викладачі також презентували власні соціальні проєкти. Доценти Хмельницького національного університету Любохинець Л.С., Танасієнко Н.П. та аспірантка Київського національного університету ім. Т. Шевченка Медведська В.Ю. представляли проект «Стоп насилля», присвячений проблемі домашнього фізичного насилля в Україні. Проблема є досить актуальною, адже майже 70% жінок в нашій країні потерпає від домашнього фізичного насилля. Особливо проблема загострилася під час пандемії Covid-19.

Під час підготовки проєкту було проведено опитування жінок віком від 18 до 74 років, в результаті чого виявлено низький рівень обізнаності жінок щодо поінформованості вирішення проблеми насилля: 31% недобре поінформовані, 17% взагалі не знають, що робити і куди звертатися.

Практичною стороною реалізації проекту було створення та розміщення петиції на сайті Верховної ради України електронних петицій про ратифікацію Стамбульської конвенції, підписання якої сприятиме захищеності жінок.

Нашою командою було розроблено флаєри із інформацією щодо екстренних служб, які нададуть допомогу у разі вчинення домашнього насильства.

Проєкт «Стоп насилля» визнано одним із найкращих проєктів.

Після проходження тренінгу усі учасники отримали сертифікати.

Дякуємо тренерам та команді IFES за натхненні та щирі емоції від зустрічі та з нетерпінням очікуємо на нові!